Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach zobowiązane jest zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach.
- Data publikacji strony internetowej: 2019-06-28
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-11-30
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Część dokumentów nie jest dostępna cyfrowo. Dotyczy to skanów dokumentów wewnętrznych urzędu (między innymi zarządzeń Dyrektora PCPR w Kartuzach, które nie są w wersji edytowalnej).
Wyłączenia
- Skany dokumentów nie wytworzonych w urzędzie.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia: 2025-03-18
- Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2025-03-19
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Podmiotowa strona BIP została zaprojektowana tak, aby jak największa liczba użytkowników mogła z niej swobodnie korzystać używając różnych systemów operacyjnych i różnych przeglądarek. Dla osób słabowidzących przeznaczona jest wersja tekstowa oraz wersja o zwiększonym kontraście. Możliwa jest też zmiana wielkości czcionki tekstu w opublikowanych artykułach.
Oprócz myszki po witrynie można się poruszać za pomocą klawiatury. Klawisz "TAB" przesunie fokus do każdej z opcji nawigacji lub linków na ekranie. Kombinacja klawiszy Shift+TAB cofnie fokus na poprzedni element nawigacji. Naciskając Enter nastąpi przejście do zaznaczonego odnośnika. Używając strzałek "w dół" i "w górę" można przewijać stronę.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Mariusz Garski.
- E-mail: mariusz.garski@pcprkartuzy.pl
- Telefon: 58 685 33 20 / 684 00 82 wewn. 117, 118
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Starosta Kartuski
- Adres: Starostwo Powiatowe w Kartuzach
ul. Dworcowa 1
83-300 Kartuzy - E-mail: powiat@kartuskipowiat.pl
- Telefon: 58 681 03 28
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach
Instytucja zlokalizowana jest pod adresem: 83- 300 Kartuzy ul. Mściwoja II 20. W budynku na piętrze znajduje się Księgowość, Dział Świadczeń i Pomocy Instytucjonalnej, Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Sekretariat oraz gabinet Dyrektora. Na parterze znajduje się Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, Dział Organizacyjny oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Wejście do budynku z poziomu gruntu znajduje się od frontu budynku. Przestrzenie komunikacyjne budynku na paterze oraz na piętrze są wolne od barier poziomych. W budynku występuje winda, która umożliwia dostęp do wszystkich pomieszczeń na piętrze. Obsługa klienta odbywa się na parterze w strefie wolnej od barier architektonicznych, wyposażona w pętlę indukcyjną do obsługi osób słabo słyszących. W budynku na parterze znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, kącik zabaw dla dzieci, wolnostojące dystrybutory wody (3 sztuki). Przy wejściu do budynku jest jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Z boku budynku jest podjazd, który umożliwia swobodny dostęp dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub wózku elektrycznym do pomieszczeń na parterze. W budynku PCPR znajduje się sala szkoleniowa. Wejście do sal jest z poziomu gruntu, znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Osoba głucha lub niedosłysząca, która chce załatwić swoją sprawę w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach może bezpłatne korzystać z usługi tłumacza języka migowego.
Centrum Interwencji Kryzysowej
Instytucja zlokalizowana jest pod adresem: 83-300 Kartuzy ul. Piłsudskiego 4. Wejście do budynku z poziomu gruntu znajduje się z boku budynku. Przestrzenie komunikacyjne budynku są wolne od barier poziomych (komunikacja pozioma korytarz na jednym poziomie). W budynku znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami